Filmsorozat a Teleki Alapítvány műemléki felújításairól az M5-ön

A Teleki László Alapítvány fő feladata és küldetése a határon túli magyar épített örökség megóvása, megőrzése. Az alapítvány munkájának köszönhetően az elmúlt huszonöt évben több száz erdélyi, felvidéki, kárpátaljai, délvidéki épület újult meg.
Az épített örökség megmentéséért végzett munka fontos állomásait mutatják be azok a kisfilmek, amelyeket szeptember közepétől tűz műsorára az M5 csatorna. A sorozat szeptember 17-én a “0-ik” adással kezdődik, amely a határon túli épített örökség megóvására létrehozott, a Teleki Alapítvány lebonyolításában működő Rómer Flóris-tervet mutatja be. Szeptember 18-án Magyarremetére, 19-én Marosszentimrére, 23-án Marosszentkirályra, 26-án Mezősámsondra, október 2-án pedig Pelbárthidára kalauzolnak el a kisfilmek. A sugárzások minden alkalommal 15 óra 40 perckor kezdődnek. A sorozat további epizódjainak sugárzási időpontjait folyamatosan közzétesszük.