„Határainkon túli magyar vonatkozású műemlékek katasztere” című konferencia

A Teleki László Alapítvány szervezésében, az Építési és Közekedési Minisztérium támogatásával nagy érdeklődés mellett zajlott le a „Határainkon túli magyar vonatkozású műemlékek katasztere” című konferencia. A rendezvény a budapesti Teleki László Alapítvány és a kolozsvári Transsylvania Trust Alapítvány lebonyolításában megvalósuló nagyszabású projekt indító eseménye volt. Az Építési és Közlekedési Minisztérium által támogatott több évre tervezett kutatási program célja a határainkon túli magyar vonatkozású épített örökség felkutatása, számbavétele és kutatható adatbázisba történő összegyűjtése.
A konferencia záró programjaként bemutatták a Sepsiszék templomainak történeti fa- és tetőszerkezetei c. kötetet, valamint átadásra került a Teleki László Alapítvány Kuratóriuma által alapított Granasztói György díj – A Kárpát-medence magyar műemlékeiért.
2024-ben a Granasztói György díjat Szarvas Péter ungvári építész kapta.